Import – Eksport

Nasza agencja celna pomaga w sposób kompleksowy wszystkim przedsiębiorcom, którzy zajmują się transportem towarów – zarówno na terenie Unii Europejskiej, jak i poza nią. Zapewniamy wsparcie w najbardziej wyspecjalizowanych procesach celnych i logistycznych, co pozwoli Ci nie tylko zyskać wiele korzyści finansowych, ale również znacząco usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Oferujemy kompleksową obsługę celną oraz doradztwo celne – Trade Compliance- sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Import i eksport towarów – definicje

Import i eksport towarów to nasza specjalność – zabezpieczamy dług celny do 12  mln zł w imporcie, a do 5 mln zł w tranzycie,  dysponujemy także specjalistyczną kadrą, która będzie w stanie udzielić Ci niezbędnego wsparcia. Jako eksperci w branży chcemy również dzielić się z Klientami i osobami zainteresowanymi tematyką celną naszą wiedzą, dlatego też w pierwszej kolejności opowiemy nieco więcej o imporcie i eksporcie

Import to zakup towarów za granicą, w celu ich późniejszego wykorzystania (np. wprowadzenia do obrotu) na rynku krajowym. W tym wypadku mówimy o sprowadzaniu towarów spoza krajów Unii Europejskiej, np. USA, Chin, Rosji itd. W przypadku zawierania transakcji na terenie UE nie mówimy o imporcie, ale zakupie wewnątrzwspólnotowym – jest to bardzo istotna różnica, dlatego znać ją powinien każdy przedsiębiorca. Sprowadzanie towarów wiąże się z koniecznością ich przejścia przez odprawę celną, która wymaga przedstawienia sprowadzanego towaru organom celnym i złożenia zgłoszenia celnego.

Eksport jest natomiast sprzedażą towarów wyprodukowanych na terenie danego kraju podmiotom zagranicznym. I tutaj również obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku importu – eksport towarów dotyczy sprzedaży towarów do krajów spoza Unii Europejskiej. Wszystkie transakcje, zawierane na jej terenie, zaliczamy do sprzedaży wewnątrzwspólnotowej. Jest to różnica znacząca, ponieważ w przypadku eksportu i sprzedaży wewnątrzwspólnotowej inaczej przebiegają procedury celne. Warto dodać, że eksporterom przysługuje prawo do zastosowania zerowej stawki VAT (oczywiście po uwzględnieniu przepisów prawa podatkowego).

Jak pomoże Ci nasza agencja celna?

30-letnie doświadczenie w zakresie obsługi celnej sprawia, że nasza firma jest w stanie kompleksowo pomóc Klientom zarówno w  procedurze eksportu, jak również importu Doradzamy Klientom biznesowym, specjalizującym się między innymi w handlu międzynarodowym, logistyce i produkcji, a także oferujemy szeroki zakres usług związanych z obsługą celną. Wsparcie doświadczonych agentów Rusak Business Services zagwarantuje przejrzystość oraz powodzenie procedur związanych zarówno ze sprowadzaniem towarów z zagranicy oraz ich sprzedażą na rynki poza unijne Zapraszamy do kontaktu!

 
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Jeśli ustawienia przeglądarki blokują formularz newslettera, odblokuj pliki cookies pochodzące spoza witryny, lub napisz do nas rtc_news@rusak.pl